Kolekcje Muzeum Warszawy

Platforma prezentująca cyfrowe zasoby Muzeum Warszawy

Zakres

  • Consulting
  • UI/UX
  • Application development
  • Support & Maintenance

Klient

Muzeum Warszawy to muzeum niezwykłe. Od 80 lat jego misją jest gromadzenie, przechowywanie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów związanych z Warszawą. Muzeum prowadzi działalność wystawienniczą, badawczą, wydawniczą, edukacyjną oraz kulturalną, dzięki temu towarzyszy odbiorcom w poznawaniu fenomenu Warszawy na wielu poziomach.

Temat

Od niedawna zbiory Muzeum Warszawy dostępne są także online. Nowatorska, rozbudowana forma prezentacji zasobów cyfrowych pozwala użytkownikowi na oglądanie oraz czytanie o pamiątkach i niezwykłościach dawnej Warszawy. Nie jest to jednak jedyna funkcja cyfrowego katalogu zbiorów. Aplikacja zachęca do tworzenia własnych kolekcji, budowania indywidualnej mikrohistorii oraz dzielenia się nią z innymi użytkownikami w obrębie platformy i na wielu kanałach social mediów.

Realizacja

Projekt, z początkowo skromnego założenia rozwinął się niezwykle szeroko i dynamicznie. Rozbudowaliśmy aplikację, dodając nowe funkcjonalności, takie jak: tworzenie inspiracji, własnych kolekcji, narzędzia edukacyjne, integrację z social mediami.

Rezultat

Kolekcje Muzeum Warszawy to projekt ambitny, dorównujący technologicznie podobnym rozwiązaniom w największych muzeach na świecie.

Zwiedzajcie online!

Zakres realizacji

UI/UX Design

Na potrzeby projektu powstało ponad 120 makiet oraz animowanych prototypów. Drobiazgowej analizie podlegał każdy krok działania aplikacji. Przeprowadzone warsztaty z udziałem klienta pomogły w stworzeniu pięknego, funkcjonalnego interfejsu.

Web development

Aplikację budowaliśmy w technologii Python Django z użyciem React w warstwie frontendu. W pracy nad projektem wykorzystaliśmy wiele narzędzi - między innymi technologie kontenerów Dockera, mechanizmy Elastic Search czy usługi AWS.

Support & Maintenance

Kontynuując prace nad platformą, dbamy także o utrzymanie infrastruktury serwerowej i bieżące aktualizacje aplikacji.

Django
React
Python
SASS